<flagi>

25 Lecie dzialalnosci firm szczesniak

Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. istnieje na rynku od 25 lat

centralne biuro certyfikacji krajowej logotyp_0.jpg

Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. istnieje na rynku od 25 lat i jest jednym z czołowych producentów pojazdów specjalnego przeznaczenia dla straży pożarnej, policji czy wojska, jak również dla służb cywilnych. Długoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, wyspecjalizowania kadra oraz zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala nam utrzymywać produkcję na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu naszym Klientom oferujemy produkty, spełniające nie tylko wszelkie normy jakościowe, ale także oczekiwania przyszłych użytkowników. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia oraz opinie zadowolonych Klientów.

Firma powstała w 1992 roku jako przedsiębiorstwo prywatne o nazwie „Budowa Pojazdów Specjalnych Zbigniew Szczęśniak” i zgodnie z zapotrzebowaniem rynku specjalizowała się w remontach samochodów pożarniczych. Kolejnym krokiem firmy była produkcja fabrycznie nowych samochodów pożarniczych opartych o krajowe podwozia marki STAR 266. Oprócz produkcji zabudów specjalistycznych firma zajmowała się również produkcją kabin załogowych, które były trudno dostępne w owym czasie. Ten moment w rozwoju firmy wytyczył kierunek rozwoju na następne lata. Następnie podwozia krajowe zostały zastąpione zagranicznymi (1998 r.), a ofertę kabin załogowych dla pojazdów ciężarowych poszerzono o kabiny pojazdów dostawczych Lublin.

Kolejne lata to dalszy zrównoważony rozwój firmy charakteryzujący się wprowadzeniem zintegrowanego systemu jakości ISO, rozwojem gamy oferowanych produktów i dalszym systematycznym zwiększaniem produkcji. Efektem tego działania była zmiana formy prawnej przedsiębiorstwa na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przekształcenie nazwy przedsiębiorstwa na „Pojazdy Specjalistyczne Zbigniew Szczęśniak Sp. z o.o.”.

W 2013 roku dokonaliśmy zmiany logotypu i nazwy na „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.”, pod którą obecnie funkcjonujemy i jesteśmy rozpoznawani na świecie.

W równym stopniu łączymy potrzeby naszych Klientów z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które są dostępne na rynku. W taki sposób uzyskujemy sprawdzoną recepturę na dobry produkt, a dodatkowo – pewność, że usatysfakcjonujemy naszych partnerów – użytkowników oraz dostawców.

Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. jest aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń które, umożliwiają firmie kreowanie otoczenia w sposób aktywny oraz zrównoważony. Należymy m.in. do:

  • PKPP Lewiatan, który skupia w związkach regionalnych i branżowych ponad 3500 firm zatrudniających w sumie ponad 600 tys. osób. Jest członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych. Należy do organizacji BUSINESSEUROPE - będącej reprezentantem interesów przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz innych instytucji UE.

  • Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju, która jest dobrowolną organizacją polskich podmiotów gospodarczych, prowadzących działalność na rzecz obronności i bezpieczeństwa kraju.

  • Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, która jest organizacją zrzeszającą ponad 300 polskich eksporterów ze wszystkich branż i regionów naszego kraju. Celem stowarzyszenia jest promocja eksportu. Najważniejszym aktualnie zadaniem Stowarzyszenia jest usprawnienie warunków ekonomicznych dla eksporterów, np. urealnienie kursu złotego w stosunku do dolara, euro i innych walut obcych w celu przywrócenia rentowności i konkurencyjności eksportu.

Oprócz tego należymy do grupy Fundacja ” Firma Rodzinna”. FFR powstała w 2011 roku. Fundacja stawia sobie za cel, aby poprzez integrację, wspieranie oraz promowanie działań, zadbać o wspólny interes rodzin biznesowych.

Dążymy do tego, aby zostać liderem na światowym rynku pojazdów specjalnych oraz chcemy udowodnić, że przedsiębiorstwo rodzinne, dzięki swojej elastyczności i determinacji w działaniu, w czasach globalizacji może konkurować, a nawet - wygrywać rywalizację ze światowymi gigantami rynkowymi.

Panorama_firmy_-_zdjcie_z_lotu_ptaka.jpg

Polish

Obraz

CENTRALNE BIURO CERTYFIKACJI KRAJOWEJ
Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne
Panorama PSSzczesniak
Firma Godna Zaufania 2017

Firma Godna Zaufania
2017

Firma rodzinna

Firma rodzinna

Lider Polskiego Eksportu

Członek Stowarzyszenia Eksporterów Polskich i "Lider Polskiego Eksportu"

25-lecie

25-lecie działalności

Członek Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju

Członek Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju

Członek Konfederacji LEWIATAN

Członek Konfederacji LEWIATAN

WSK

WSK
PN-EN ISO 9001:2009
PN-EN ISO 14001:2005
AQAP 2110:2009

Recepcja

+48 33 827 34 00

+48 33 827 34 11

+48 33 818 26 14 (fax)

[email protected]

Dział handlowy

+48 33 827 34 36

+48 33 827 34 26

+48 33 827 34 09

[email protected]

Dział eksportu

+48 33 827 34 29

+48 692 520 248

+48 666 876 797

[email protected]

Dział serwisu

+48 33 827 34 30

+48 694 485 816

 

[email protected]