Nowe Pojazdy Warsztatowe na podwoziu MAN TGM 13.220 4×4

W ostatnim czasie do jednego z zagranicznych odbiorców trafiły dwa mobilne warsztaty na podwoziu MAN TGM 13.220 przeznaczone do serwisowania linii energetycznych: na terenach wysokogórskich. Do realizacji tego projektu wykorzystano 2-osiowe podwozie MAN TGM 13.220 z sześcioosobową kabiną oraz pojedynczym ogumieniem terenowym.

Charakterystycznymi cechami zbudowanych pojazdów są m. in.: bardzo krótki rozstaw osi, zamontowanie dodatkowych zbiorników paliwa oraz zwiększony prześwit.

Zabudowa warsztatowa wykonana została ze spawanych ze sobą stalowych profili nierdzewnych, natomiast poszycie zewnętrzne - z blachy aluminiowej.

Całość oparta jest na ramie pośredniej wyposażonej w elastyczne punkty mocujące w celu zagwarantowania odpowiedniej elastyczności podczas poruszania się w ciężkim terenie.

W przedniej części zabudowy zlokalizowany jest przedział załogowy zapewniający odpoczynek dla 6 osobowej załodze, natomiast w tylnej części znajduje się cześć warsztatowa. Dodatkowo zabudowa posiada dwie zewnętrzne skrytki zamykane klapami przeznaczone do transportu generatora prądotwórczego o mocy 10 kVA czy specjalistycznej aparatury pomiarowej.

Ponadto, w pojeździe może być przewożony różnego rodzaju sprzęt taki jak, m.in.: siekiery, topory, sagany, elektronarzędzia, zblocza, szekle, przenośne reflektory oświetleniowe i przedłużacze kablowe, pilarki łańcuchowe do cięcia drewna, piłę do cięcia stali i betonu, gaśnice, hełmy ochronne, itp.

Realizacja tego zlecenia jest częścią ciągłego i systematycznego dążenia firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne do dywersyfikacji swojej produkcji. Obecnie, Firma posiada już w swoim dorobku pojazdy warsztatowe zbudowane na podwoziach takich renomowanych producentów jak: Iveco, Mercedes Benz i MAN.