MSPO Kielce 2014

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO, w dniach 1 - 4 września w Kielcach. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy brać udział w tak ważnym wydarzeniu w branży obronnej i zaprezentować Państwu nasze nowości jakimi są Lekki Samochód Terenowy (LST) oraz Kołowa Platforma Wysokiej Mobilności (KPWM). Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Europie i trzecie co do wielkości po Paryżu i Londynie na Starym Kontynencie. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 500 wystawców z 27 krajów świata w tym również nasza Firma. Udział w tym wydarzeniu na stałe wpisał się w kalendarz firmy SZCZĘŚNIAK.

Kołowa Platforma Wysokiej Mobilności (KPWM) i Lekki Samochód Terenowy (LST), to nowe innowacyjne pojazdy stworzone z myślą o służbach mundurowych, szczególnie siłach zbrojnych. KPWM i LST są wynikiem naszej ścisłej współpracy z Wojskowym Instytutem Techniki Pancernej i Samochodowej (WITPiS) oraz Wojskową Akademią Techniczną (WAT). Założeniem projektowym było zrealizowanie pojazdów w pełni funkcjonalnych w warunkach zbyt ciężkich dla odpowiadających im konstrukcji komercyjnych. Zostały zbudowane tak, aby prostota i niezawodność harmonijnie współgrały z nieskomplikowanymi systemami elektronicznymi. Pojazdy charakteryzują się dużą wszechstronnością terenową oraz przystosowaniem do prostego wprowadzenia ewentualnych modyfikacji, mających na celu zmianę przeznaczenia.

Podczas tegorocznego salonu przemysłu obronnego prezentowany był również ambulans kryminalistyczny eksploatowany przez Żandarmerię Wojskową, który jest przeznaczony do wykonywania zadań w zakresie zabezpieczenia śladów przestępstwa na miejscach zdarzeń kryminalnych. Pojazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gości odwiedzających Targi MSPO, którzy podziwiali jego pełne wyposażenie niezbędne przy wykonywaniu podstawowych czynności służbowych. Ambulans był wystawiany na stanowisku Polskich Sił Zbrojnych, co jest niezwykłym wyróżnieniem dla Naszej firmy.

Cieszymy się, że nasze stoisko spotkało się z tak dużym zainteresowaniem zwiedzających, a nasze produkty z wielkim podziwem. 
Dziękujemy za odwiedzenie nas na MSPO i do zobaczenia za rok!

Samochody wystawione przez naszą firmę na XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO 
w Kielcach zostały opisane na stronie newsauto.pl.
Zapraszamy do artykułu