Średni Samochód Ratownictwa Wodnego - nowość w ofercie naszej Firmy

W kwietniu 2015r. nasza firma wzbogaciła się o nowy i bardzo ciekawy produkt, którym jest średni samochód ratownictwa wodnego zabudowany na jednym z ciekawszych podwozi uterenowionych dostępnych na polskim rynku, to jest Iveco Eurocargo ML150E28WS.

Pojazd posiada świadectwo dopuszczenie wydane przez CNBOP-PIB. Podwozie wraz z zabudową jest najlepszym rozwiązaniem wyposażenia jednostek Straży Pożarnej, które w pełni potrzebują dotrzeć pojazdem do punktu najbliższego miejsca akcji.

Pojazd posiada następujące parametry techniczne potwierdzające jego przydatność w ekstremalnych warunkach terenowych:

  • Kąt natarcia – 31,7°
  • Kąt rampowy – 25,6°
  • Długość – 8 136 mm
  • Szerokość – 2 548 mm
  • Wysokość – 3 552 mm
  • Graniczny kąt przechyłu bocznego lewa/prawa strona) – 33,1°/32,1°
  • Pokonywanie wzniesień – 35°

Zabudowa podzielona jest na dwa moduły:

Moduł A, w którym znajduje się klimatyzowana kabina załogowa do przewozu 4 osób. Podczas postoju samochodu, kanapa może przekształcić się w dwa niezależne łóżka, na których można prowadzić tlenoterapię dla dwóch poszkodowanych ratowników. Dodatkowo w kabinie zamontowano niezależny fotel dla ratownika podejmującego pierwszą pomoc dla poszkodowanych ratowników

Moduł B, w którym znajduje się miejsce do przewozu specjalistycznego sprzęt nurkowego takiego jak: kompresor powietrzny, agregaty prądotwórcze, sprzęt medyczny, sprzęt ratowniczy, sprzęt burzący, zestawy nurkowe dwubutlowe, zestawy nurkowe jednobutlowe tzw. „szybki nurek”, sprzęt ABC dla każdego nurka w skład którego wchodzi maska, płetwy, kombinezon, oświetlenie. Tylną ścianę zabudowy tworzy winda hydrauliczna ułatwiająca wyjście nurkom ubranym w dwubutlowe zestawy nurkowe. Samochód ponadto wyposażony jest w dwie wciągarki usytuowane z tyłu i przodu zapewniające możliwość ergonomicznego wyciągnięcia różnych elementów z każdej strony pojazdu.